Choć za oknem zima w pełni, na blogu zapowiadane ocieplenie klimatu. Tym razem zapraszam na spacer po Dubrowniku, określanego mianem Perły Adriatyku i wizytówki Chorwacji. Adriatyckie wybrzeże "spenetrowałem" dość dokładnie, odwiedziłem wiele miast i miasteczek, ale żadne z nich nie zrobiło na mnie aż takiego wrażenia, które wywarł bohater dzisiejszego wpisu. To miasto, w którym wielu zakochało się od pierwszego wejrzenia, a zdjęcia nie są w stanie oddać gwarnej atmosfery ciasnych uliczek starówki.
"Fotografowanie to nie umiejętność obsługi aparatu, tak jak poezja to nie łatwość pisania"
piątek, 20 stycznia 2017
sobota, 14 stycznia 2017
Zimowa Bochnia
Tak jak rok 2017 przywitał nas mroźną i śnieżną zimą, tak i moją blogową opowieść zacznę od zimowej scenerii. W pięciu województwach właśnie rozpoczynają się ferie a warunki dla amatorów sportów zimowych są wręcz idealne. W końcu zadowoleni są ci, którzy stęsknili się za prawdziwą zimą w naszym kraju, gdy śnieg przychodził początkiem grudnia i utrzymywał się do marca. Ci z Was, dla których kilka dni srogich mrozów było prawdziwą udręką, niech spojrzą na ostatnie zdjęcie i pomyślą, że najwyższa prognozowana temperatura dla Jakucka w Rosji w najbliższym tygodniu wynosi -36 stopni ;)
Subskrybuj:
Posty (Atom)